ul. Warszawska 45
26 - 400 Przysucha
tel.: 0-48 675 25 85
gimnazjum@go3.pl
strona główna
nasze miasto
nauczyciele
wydarzenia
sport
Szkoła z klasą
Dni Gimnazjalisty
Klub Europejski
Absolwenci
MIG
szkolne fotki
nakarm
głodne dziecko
www.pajacyk.pl
 


   Wydarzenia                

Wizyta na Słowacji.

W dniach 26-30.03.2003 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przysusze gościli na Słowacji – w Banskiej Stiavnicy. Uczniowie nawiązali współpracę z Zakladną Umelecką Skolą z Banskiej Stiavnicy – to odpowiednik naszego gimnazjum, ale o profilu artystycznym. Wynikiem tego było zaproszenie wystosowane przez Słowaków na Regionalny Przegląd Dziecięcej Twórczości Dramatycznej w Żarnowcach. Żarnowcach Zaproszenia skorzystali  członkowie grupy teatralnej, która opracowała montaż słowno – muzyczny na podstawie utworu A. de Saint – Exupery’ego „Mały Książę”. Młodzież przygotowały nauczycielki języka polskiego p. Bożena Prokopczyk i p. Edyta Pełka – Pal, o stronę muzyczną zadbał p. Karol Sionek – nauczyciel muzyki. Występ został przez słowacką publiczność bardzo miło przyjęty, mimo tremy młodych artystów.

W kolejnych dniach pobytu gimnazjaliści i ich opiekunowie zwiedzali Banską Stiavnicę – piękne miasto będące niegdyś górniczym ośrodkiem przemysłowym, miasteczko Św. Anton i zamek, w którym cały obiekt wzorowany był na kalendarzu – 365 okien, 52 sale, 12 kominków itd.

Spotkali się również z władzami zaprzyjaźnionego z powiatem miasta Banska Stiavnica, uczestniczyli w obradach parlamentu studenckiego w Realnym Gimnazjum, zwiedzali szkołę słowackich kolegów.

Uczniowie poznawali historię, kulturę, obyczaje naszych południowych sąsiadów. Nawiązali również przyjaźnie, które podtrzymują wysyłane e – maile.

W przyszłym roku uczniowie ze Słowacji odwiedzą Przysuchę i nasze gimnazjum.

Zobacz galerię fotografii:

Wizyta na Słowacji

 
 
UGiM Przysucha
Powiat przysuski
ZS Nr1 Przysucha
ZS Nr2 Przysucha

zalecana rozdzielczość
co najmniej 800x600

kodowanie
ISO 8859-2

(c) PG Przysucha